Prvňáčci se učí venku

Publikováno: 4.5.2022 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:

Naše učení venku! Sbalili jsme si batůžky, sepsali naše očekávání i obavy a vyrazili do přírody.

Hned u školy začaly naše kroky řídit hrací kostky, ve dvojicích jsme sčítali a tvořili číselnou řadu. Domovní čísla nás inspirovala k dalšímu počítání. Hledali jsme číslice na domech, sčítali, výsledky porovnávali.

Na louce za nohejbalovým hřištěm jsme rozbalili piknik - kdo přiložil ruku k dílu, mohl posvačit čerstvě natrhaný medvědí česnek a ráno upečené housky, ostatní vybalili svačiny z domova. 

Sluníčko nám svitilo, louka byla naše a my mezi běháním, pozorováním přírody, kocháním se výhledy měli čas i na češtinu. V jarní basničce nám Šotek smazal rýmy i název, ale my si poradili a úkol zvládli.

Dopoledne jsme zakončili pampeliškovým tvořením a navlékali, co nám bavlnka stačila. 

V závěrečném hodnocení vyšlo, že jsme si dopoledne všichni užili, některé obavy nebyly naplněny a těšíme se na příště.