Planeta Země 3000

Publikováno: 29.4.2019 Autor(ka): Michal Bolek | Sdílet:
Planeta Země 3000

V úterý 16. 4. navštívila 7. třída v MCU Koloseum vzdělávací pořad "Kolumbie - ráj slasti a neřesti", který školám prezentuje společnost Planeta Země o.p.s. Šlo již o 16. pokračování projektu, v němž se náchodský cestovatel Adam Lelek se svým týmem tentokrát vypravil do temperamentní země ležící mezi dvěma oceány. V Kolumbii projížděli mezi vrcholky majestátních And, plavili se za velrybami a ochutnali také výbornou kávu, kterou si sami sklidili a nechali upražit. Potkali se i s jaguářími lidmi, navštívili město ztracených civilizací a obdivovali barevnou koloniální architekturu. Pořadem provázeli dva zkušení moderátoři a velkorozměrová videoprojekce byla pro žáky velmi atraktivní. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých zeměpisných údajů a obdrželi také výtisky geografického magazínu Koktejl. Získané poznatky následně využijí na hodinách zeměpisu.