Návštěva SOU Na Bojišti

Publikováno: 28.3.2019 Autor(ka): Naděžda Bendová | Sdílet:

Dne 27. 3. 2019 se žáci 8. ročníku zúčastnili projektu „Spolupráce SOŠaG a ZŠ na rozvoji manuální zručnosti žáků v dílenských pracích.“ V rámci tohoto projektu naši osmáci navštívili SOŠ Na Bojišti, kde na nás byli vzorně připraveni. Po vzájemném přivítání žáci obdrželi pracovní blůzy a malé občerstvení. Po svačině a převlečení proběhlo školení BOZP a PO. Po něm se naši žáci rozdělili do tří družstev a postupně prošli tři pracovní dílny. V první dílně se seznámili se základy přípravy na učební obor „Elektrikář“. V druhé dílně se naučili zacházet s pájkou a vyrobili si různé suvenýry. Ve třetí dílně se zaměřili na obrábění kovů, a to pilování. Zde tato činnost byla nejnáročnější. Žáci si během dopoledne prožili pocity a různé činnosti učňů tohoto učiliště. Z aktivit žáků a jejich úsměvů se domníváme, že se akce vydařila a splnila svůj cíl.