Nástup žáků devátého ročníku do školy

Publikováno: 7.5.2020 Autor(ka): Helena Černá | Sdílet:

Vážení rodiče,

od příštího týdne bude na naší škole zahájena výuka pro žáky devátého ročníku. Výuka bude probíhat ve dvou dnech, a to v úterý (poprvé 12.5.) a ve čtvrtek. Bude se jednat o přípravu žáků na přijímací zkoušku z matematiky a českého jazyka, která proběhne dne 8. června 2020 (v letošním školním roce bude pouze jeden termín přijímací zkoušky). Vzhledem k počtu žáků, budou žáci rozděleni do dvou skupin, a to podle skupin jazykových (tj. skupina paní učitelky Černé a skupina paní učitelky Kašparové). Žáci se ve skupinách nebudou měnit, jejich rozdělení bude stálé (bez ohledu na to, zda žák se konzultací účastní nepravidelně). Výuka bude probíhat v blocích – český jazyk a matematika. Skupinám se během dne vymění vyučující.

Žáci nesmí do školy přijít najednou. Proto žáci ze skupiny paní učitelky Černé dorazí do školy v 7.45 a žáci ze skupiny paní učitelky Kašparové dorazí v 7.55. První skupina bude končit v 11.40, druhá v 11.50.

Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky. V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci roušku nosit, pokud jsou zachována bezpečnostní opatření.

Účast je zcela dobrovolná a záleží na zájmu žáka a zákonných zástupců. Při zvažování účasti berte v úvahu zdraví vašich dětí nebo případný styk dítěte s rizikovou skupinou v rodině. Dále žák, který se účastní vzdělávání, nesmí být v karanténě a nesměl přijít do styku s nakaženým pacientem COVID 19.

Distanční vzdělávání žáků 9. tříd bude i nadále realizováno dle rozvrhu se zohledněním prezenčních konzultací.

Vzhledem k vývoji situace se způsob prezenční výuky může měnit. Prosím sledujte v příštích dnech Komens a webové stránky školy.