"Hrajeme si" s Ozoboty?

Publikováno: 15.5.2019 Autor(ka): Aleš Kozák | Sdílet:

V hodinách rozšiřující informatiky a práce s počítačem si v těchto týdnech budeme "hrát" s Ozoboty ...

V hodinách rozšiřující informatiky a práce s počítačem si v těchto týdnech budeme "hrát" s Ozoboty ... Proč používám uvozovky u slova HRÁT? Odpověď je jednoduchá, Ozobot je malý robot, který umí základní instrukce a pomocí barevných kódů jej můžeme ovládat, dávat mu příkazy a programovat. První hodinu jsme zůstali jen u ovládání, kde jsme si procházeli příkazy, které umí a učili jsme se tvořit trasy. Hodinu jsme končili problémovou úlohou, jak zadat kódy tak, aby se dostal z domečku do obchodu i když po cestě má možnost volby dalších cest. Prakticky se s takovou úlohou v budoucnu můžeme setkat např. u robotů, které ve skladech přepravují zboží, atp.

Nevěříte? Podívejte se na videa a naši galerii z hodiny. Za zapůjčení 10 Ozobotů děkujeme jen podpoře ICT koordinátorů v rámci projektu SYPO.