Daniela Šťastná
Mgr. Daniela Šťastná Třídní učitel Učitelka 1. stupeň, koordinátor EVVO

Ohlédnutí za školním rokem ve 4. třídě

Publikováno: 9.7.2019 | Sdílet:
Ohlédnutí za školním rokem ve 4. třídě

Zase jsme o jeden školní rok starší, chytřejší a rozumnější. Pro někoho byl dlouhý, jinému utekl rychle. Každý si z něho odnášíme svoje zážitky. Pevně věřím, že jsou převážně pozitivní a že v dalších letech bude na co vzpomínat. Např. na podzimní spaní ve škole v Machníně, na první závody horských kol, na dárečky z vánoční besídky (a že jich bylo!!), na setkání s vodícími psy, na poznávací výlet do Prahy, na besedu s hasiči, na dopravní hřiště, na školní výlet či jarmark. Určitě i na další zážitky, které jsem nezmínila a pro někoho mohly být důležitější než ty výše zmíněné.

Všichni ve třídě byli bezvadní, snažili se spolupracovat, přemýšlet, pomáhat si a pro svoji třídu něco udělat. Někteří se odvážili i za hranice své třídy a zúčastnili se vyhlášených soutěží. Před Vánocemi přišla 4 děvčata s nápadem zúčastnit se soutěže knižního klubu a vyhrála tak pro naši třídu čtyři cenné knihy do třídní knihovničky. Na jaře se 8 dětí zapojilo se svými příběhy na téma příroda do celorepublikové literární soutěže Bambini litera. Nyní už jen čekáme, zda některý z příspěvků bude vybraný a stane se tak součástí knihy pro děti, která bude vydaná koncem roku 2019. A i kdyby nikdo neuspěl, byla to určitě nová zkušenost, zážitek, možná i adrenalin. A důkaz toho, že jsme se ve čtvrté třídě zase v něčem posunuli o kus dál.

A tak čekajícím přeji, aby v soutěži uspěli a všem ostatním, aby si příště dodali více odvahy a zkusili to také :-). A úplně všem přeji krásné odpočinkové prázdniny (i jejich rodičům :-)), spoustu pěkných zážitků, které bude stát zato uložit si je do paměti nebo do svých deníčků. Že je ještě nemáte? Tak si je vytvořte! Vždyť jste šikovní, to zvládnete!! Jednou si v nich počtete a zavzpomínáte, jak bylo. A můžete si poznamenat např. některé výroky svých spolužáků o 4. třídě.

Tak např.:

• 4. třída byla super a další rok bude poslední na prvním stupni.
  • Moc mě ten školní rok bavil, bylo tu hodně zábavy.
  • A samozřejmě jsme se toho hodně naučili jako každý rok.
  • Vystoupení na jarmarku se povedlo.
  • …, ale jinak je mi tu fajn, protože tu mám hodně kamarádů.
  • Ale i přes pár výjimek a překážek jsme to všichni společně překonali.
  • Taky mi přišlo, že se začalo v kolektivu víc pracovat.
  • Když shrnu celý školní rok, tak si myslím, že nebyl špatný. Sice jsme někdy zlobili, ale i tak jsme to dotáhli až na konec školního roku, někdo s poznámkou, někdo bez, hodnotím rok 9/10.
  • Mě se strašně líbila třída s těmi obrázky a s velkou lodí nad tabulí. A líbily se mi i knížky.
  • Učení bylo těžší ☹.
  • Přestávky byly nejlepší.
  • …, každý den je jiný.
  • Moc jsme se nehádali.
  • Měl jsem tady hodně kamarádů.
  • 4. třída byla super. Měl jsem plno dobrých tipů a nápadů, které se mi hodily.
  • Všechny výlety se školou byly dobré.
  • … a píšu o čtvrté třídě, která byla těžká, ale zároveň dobrá třída.
  • Ve škole to bylo super, jenom mi, asi jako skoro každému dítěti, vadilo do ní vstávat.
  • Čtvrtá třída byla těžká, ale jinak se mi líbila.

Samozřejmě jste někteří psali i o věcech méně pozitivních, ale ty byly většinou osobní, a proto je nezveřejňuji. A navíc raději vždy vzpomínáme na to veselejší.

Tak vesele užívejme prázdniny, jsou dlouhé jen dva měsíce :-).

p. uč. Yvona Molnárová