Mgr. Pavlína Pokorná Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Měření, vážení a počítání času

Publikováno: 11.4.2019 Autor(ka): Michaela Dvorská | Sdílet:
Měření, vážení a počítání času

Třeťáci se v rámci prvouky a tématu "člověk a čas" věnovali různým druhům měření. Žáci pracovali ve dvojicích. Jejich úkolem bylo změřit délku a šířku svého penálu, lavice, tabule a třídy. K tomu používali pásmo, svinovací metr, skládací metr, krejčovský metr, úhelník a pravítka. Měření probíhalo v různých jednotkách a tak se děti učily, kde na jednotlivých nástrojích zjistí dané jednotky. Také si přišli na to, že na každé měření potřebujeme správný nástroj. Také měli za úkol zjistit, kolik váží, a svou váhu převést do gramů. Zvážit si penál, který následně zkoušeli vyčíslit v kilogramech. Nakonec se zabrali do převodů jednotek času. K tomu využívali kalkulačky.

V tuto chvíli již má většina změřeny všechny potřebné údaje, takže akční část celého tohoto bloku je za námi. Zbývá nám zreflektovat, jakým způsobem žáci postupovali při převodech jednotek a jak hledali ty správné jednotky.