Lenka Hladíková
Mgr. Lenka Hladíková Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Svatomartinský pochod

Publikováno: 14.11.2021 Autor(ka): Jana Hamalčíková | Sdílet:
Svatomartinský pochod

Na svatého Martina, kouřívá se z komína… A také přijíždí Martin na bílém koni, otevíráme svatomartinské víno, pečeme husu a pořádáme pravidelně Svatomartinský pochod. Malé skupinky účastníků s lampiony se ve čtvrtek po setmění vydaly od horní školy směrem k lesu, kde na ně čekalo několik úkolů spojených s legendou o svatém Martinovi. Bílé podkovy dovedly děti až k truhlici s pokladem, za správně objevenou, zapamatovanou a přednesenou básničku přeběhl přes cestu bílý kůň a žebrák poděkoval za podarovaný kus pláště. Protože tento večer měl být hlavně o klidu a pokoji, vše bylo doprovázeno jen světlem svíček a ukončeno krásnou písní o světle. Věříme, že všichni účastníci si takové světlo v srdci odnesli i domů. A že jich nebylo málo. Do lesa postupně vyrazilo 28 skupinek, což bylo dohromady téměř 100 lidí, od těch v kočárku až po ty, kteří už něco pamatují. Celý pochod byl příjemně zakončený horkým čajem a něčím drobným k zakousnutí. Za to patří velký dík naší bývalé kolegyňce Pavlíně, která nám nejen poskytla zázemí, ale navíc pro děti napekla 100 mafinek, po kterých se jen zaprášilo. Děkujeme také všem, kteří tento večer zorganizovali, a v neposlední řadě i těm, kteří opustili teplo domova a vydali se do temného lesa za společnými prožitky.

Tým ZŠ a MŠ Ostašov