Lenka Hladíková
Mgr. Lenka Hladíková Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Poslední květnové učení venku

Publikováno: 25.5.2022 Autor(ka): Jana Fořtová | Sdílet:

Naše květnové výpravy se naplnily. Tentokrát poprvé bez slunného počasí.

S pláštěnkami v batůžcích jsme vyrazili. Nejprve jsme trochu zabrousili k tomu, co nás bude čekat - škola v přírodě. Množily se nám tu otázky, takže jsme zkusili sepsat naše očekávání a snad i rozptýlili naše obavy. Venku jsme začali tématem osové souměrnosti - motýl z přírodnin, pokračovali jsme orientací v tabulce a během toho procvičili hod na cíl šiškou. Běhali jsme mezi kapkami deště, zopakovali si názvy listnatých stromů a cestou se i dnes ozývala písnička "Když jde malý bobr spát" či "Stromy". Během přestávky jsme posvačili na jehličí a pohráli si v lese. V závěru nás déšť zahnal zpět do školy, tak jsme si zahráli na paní učitelky/pány učitele a opravovali chyby nepozorných školáků. Společný kruh nám shrnul, co jsme dnes zvládli a uzavřel květnové učení venku.

Fotky ZDE