4. M

Mgr. Miroslava Kadeřábková Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Projekt Edison

Publikováno: 2.11.2018 Autor(ka): Lenka Drtilová | Sdílet:
Projekt Edison

Během posledního záříjového týdne jsme si zažili opravdu multikulturní výchovu. Naše škola se zařadila do projektu Edison, který si klade za cíl seznámit děti s lidmi jiných národností a kultur. Cizinci mají připravený program, ve kterém seznamují děti zajímavou formou se svou kulturou. Nám se poštěstilo ve třídě přivítat Arshe z Indie a Alexandru z Kolumbie. Ovšem to zdaleka nejsou všichni. A abychom se seznámili se všemi "Edisonskými hosty", vyrazili jsme ve středu do budovy ostašovského 1.stupně, který se proměnil v Global Village (Kosmopolitní vesnička). Setkali jsme se s lidmi různých národností, ochutnali jejich jídlo, zkusili si napsat své jméno v jejich písmu, což např. v čínštině, hebrejštině či azbuce není úplně jednoduché! Pro všechny z nás to byly neobyčejné zážitky, které si budeme dlouho pamatovat.