3. M

Lenka Drtilová
Mgr. Lenka Drtilová Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Škola v přírodě - Sloup v Čechách - pondělí, úterý

Publikováno: 18.6.2019 | Sdílet:
Škola v přírodě - Sloup  v Čechách - pondělí, úterý

V pondělí 17.6. jsme naložili celou školu v Machníně do autobusu a vyrazili směr Sloup v Čechách. Už v autobuse se děti dozvěděly, že se nejedná o tak ledajakou cestu, ale o cestu do Bradavic. Každý dostal dopis od samotného Albuse Brumbála.

Po příjezdu na chatu si děti vybalily a čekalo je rozřazování do kolejí. Přijel dokonce i Brumbál s moudrým kloboukem.

Po chutném obědě všichni malí kouzelnící vyrazili na výlet. Prošli jsme si skalní divadlo, podívali se na rozhlednu a utratili první penízky za nanuky. Po rozhledně jsme se procházkou přesunuli na místní koupaliště, kde se každý vykoupal.

Pak už jsme společně pospíchali na večeři a po ní unavení do čerstvě povlečených postelí.

Druhý den ráno začalo kouzelnické vyučování. Jednotlivé koleje absolvovaly astronomii, ošetřovatelství a lektvary. Mezitím si každá kolej vytvořila trička s názvem koleje a kolejním zvířetem.

Odpoledne jsme se vydali na hrad a do Samuelovi jeskyně.

Zítra nás čeká celodenní výlet na zámek Zákupy a už se moc těšíme.

Více fotek ve fotogalerii.