3. M

Lenka Drtilová
Mgr. Lenka Drtilová Třídní učitel Učitelka 1. stupeň

Anglický jazyk

Publikováno: 14.10.2020 Autor(ka): Lenka Drtilová | Sdílet:

Dobrý den děti,

pro nastávající dva týdny si zopakujte vše, co jsme ve druhé lekci probrali. Budete tedy znás slovíčka (říci i napsat): čísla 0-10, školní potřeby a barvy.

Slovíčka nalepená v sešitě: dopsat psacím písmem oba sloupečky.

Poslech: učebnice str.9 Příběh - poslouchej a opakuj, po každé bublině si nahrávku zastav a opakuj. Poté zkus přečíst celé sám. (poslech č.17)

str. 10 - říkanka - poslouchej a říkej (Show me something red, red.  Ukaž mi něco červeného. Here is something red. Tady je něco červeného)

- doma si říkej barvy a ukazuj na věci, které v té barvě vidíš

barvy - zopakuj si správnou výslovnost jednotlivých barev. Poslouchej a ukazuj na kelímky (poslech 20)

str. 11 Hra - hráli jsme společně ve škole. Pokud najdete parťáka, můžete si zahrát.

poslech č. 27: v souborech bude pracovní list, který si prosím vytiskněte. Pusťte si několikrát poslech a děti zkusí doplnit chybějící slova. Po poslechu zkontrolujte na str. 14. Celý příběh poté poslechnout ještě jednou v kuse. Poté po jednotlivých bublinách s tím, že si nahrávku pauznete a zopakujete.  Odpovězte otázky v pracovním listu

Pracovní sešit: doplnit vše od str. 10 -14 Něco jsme s dětmi dělali společně, zbytek jsme si vysvětlily. Číslíčka v bílých oválcích značí čísla nahrávek. Do sešitu se píše psacím písmem (vyjma křížovky).